Láska až za hrob - 3. část

4. března 2009 v 21:50 | Joli |  Sam/Jack
klik na celý článek :-)

"Jacku, nechte toho... nemá to smysl... je po všem..."
"Ne, neříkejte to... nechci to slyšet...nechápu, že zrovna vy, Jacobe, tohle můžete..."
"Jacku, právě jsem ztratil dceru..... je to pro mě ta druhá nejbolestnější ztráta v životě, co jsem kdy zažil.... nejdřív jsem přišel o ženu.... a teď i o vlastní dítě.....ale nemůžeme už nic dělat.... ani nevíte, jak moc bych chtěl Sam zpátky... ale nedokážu jí pomoci... i když mě to strašně bolí..."
Jack ho ale už neposlouchal.... díval se na Sam... na její klidnou tvář...tvář bez života....beze slov si lehl vedle ní, vzal ji do náruče a přitiskl si ji k sobě.....byl zase v tom letargickém stavu jako před lety, když našel na zadním dvorku svého domu ležet svého syna.... mrtvého....jedna kulka přímo do hlavy...kvůli tomu se nechtěl Jack ani hýbat, ani mluvit, měl v hlavě jako vymeteno.... jediné, co chtěl, bylo lehnout si vedle svého dítěte a zemřít....tak ho také našli lidé od záchranky, když se o několik minut později dostavili....v tom stavu ho musela Sára opatrovat, když se sama snažila vyrovnat s tou strašnou ztrátou.... v témže stavu averze vůči vlastní sobě a hluboké sklíčenosti se nacházel i o dva roky později, když k němu přišli na návštěvu muži generála Westa.... a teď tady byl vedle Sam... dostal se tam, kde byl před svojí první misí na Abydos.... ležel tu vedle Sam, člověka, který ho dokázala držet při životě.... dala jeho životu smysl....i když o tom neměla ani tušení.... a Jack věděl, že už nikdy nebude mít příležitost jí to říct.....a tak tam vedle ní jen ležel...její tělo ve své náruči... a přál si zemřít.... bylo mu jasné, že teď už je to na dobro..... věděl, že už se znova nevzchopí..... už nikdy nenajde důvod žít.... jediný smysl jeho posledních let života mu ležel v náruči...


Mezitím v místnosti, odkud Daniel, Teal´c, dr. Fraiserová a generál Hammond pozorovali skrz monitory vývoj situace...

"Plukovníku, co to děláte???"
Jack však neodpovídal.......
"Plukovníku, slyšíte???"
Opět žádná odpověď....
"Doktore Jacksone, můžete mi nějak vysvětlit plukovníkovo chování? Máte přece jenom k němu blíž než já, jste jeho nejlepší přítel...."
"No, jde o to, že je to pro Jacka další bolestná ztráta v jeho životě..."
"Další? Co tím myslíte?"
"To víte, že měl Jack syna?"
"Ano, něco jsem slyšel, ale nic určitého...."
"No, Jack byl ženatý... se Sárou měli syna Charlieho... Jack byl hrozně šťastnej a nedal na něj dopustit.... když však bylo Charliemu třináct..... nešťastnou náhodou se zastřelil Jackovou pistolí.. Jack se psychicky zhroutil..... nikdy si neodpustil, co se jeho synovi stalo a dával si to za vinu...po jeho smrti odešel do předčasného důchodu..... vysedával od rána do večera v Charlieho pokoji, díval se na fotky, v ruce držel pistoli a chtěl se zabít, ale nikdy k tomu nenašel odvahu.... asi po dvou letech k němu přišli vojáci z úřadu generála Westa a povolali ho do služby... naše první cesta branou... na Abydos... pro Jacka to měla být sebevražedná mise.... pro tuto akci nebyl nikdo lepší.... Jack se jim hodil - měl bohaté zkušenosti z tajných misí a nezáleželo mu na vlastním životě.... vše ale dopadlo jinak, Jack se vrátil živ a zdráv a já zůstal na planetě..... detaily o tomhle jste si určitě přečetl v našem pozdějším upraveném hlášení.... a pak Jack poznal Sam.... změnila mu život..... zase měl důvod žít... ano, vím, co chcete říct... jsou tu vojenská pravidla, podle kterých nadřízený a podřízený, zvláště pokud jsou v jednom týmu, nesmí navázat žádný bližší vztah... přesto se to stalo... ti dva se do sebe zamilovali, ale protože o těch pravidlech věděli a ani jeden nechtěli ohrozit kariéru toho druhého, tajili svoji lásku nejen před celým světem, ale po dlouhou dobu i sami před sebou... až tehdy, když tu byli Tok´rové a Anise zjišťovala, jestli nejsou zatarcové, tak tehdy poprvé si řekli, co k sobě cítí, i když ne přímo samozřejmě... v životě jsem neviděl někoho tak zamilovanýho jako byli ti dva... a nikoho tak obětavého... nikoho, kdo by upřednostňoval životy celé planety před svým životem.... řekl bych, že oba trpěli, ale snášeli to... Jack se mi jednou svěřil, že i když ho to bolí, tak radši bude nešťastnej, ale hlavně když bude mít Sam po boku a bude ji moct chránit sám, než aby byl šťastnej a odešel třeba z SGC a nemohl s ní chodit na mise.... nehlídat ji.... a každej den doma sedět a čekat, až mu řeknou, že se jí v boji něco stalo... a ji by nikdy nežádal, aby se své kariéry vzdala.... a tak pro něj a zároveň pro oba bylo nejlepší, když to nechali tak, jak to bylo... jen když mohli být skoro každý den spolu..... tomu druhému na očích.... Sam byla Jackův smysl života... dala mu důvod žít.... a teď o ni přišel..... za celý svůj život prošel mnoha těžkými zkouškami a zažil spousty příšerných věcí, které si nedokážeme ani představit... ale ztráta syna a ženy, kterou miloval víc než svůj život - ztráta těchto dvou lidí, na kterých mu záleželo víc než na komkoliv jiném na tomhle světě.... to jsou ty dvě nejhorší rány, co ho zastihly... a myslím, že jsme teď nepřišli jen o Sam, ale i o Jacka, protože...... už nikdy nebude takový, jako jsme ho znali... nikdy.... tohle byla poslední kapka.... z tohodle se už nikdy nevzpamatuje... a jestli neměl odvahu ukončit svůj život po smrti syna... tak teď to dokáže...."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama