Neodcházej Part 10

2. března 2009 v 19:20 | Pavlínka |  Sam/Jack
Neodcházej Part 10


Jack naštvaně sebou trhl a vrhl vražedný pohled na Patriciuse.
"Co zas chcete?!" Zařval na něj Jack. Sam se musela usmát... Patricius nechápal, ale pokračoval dál.
"Tvorové ze skály..." Byl přerušen Sam.
"Počkat! Vy jste věděli, že tam nějací tvorové jsou?" Už i Sam si stoupla a upřela své modré oči na Patriciuse. Patricius se nevinně usmál.
"No... věděli jsme to... Ale nečekali jsme, že ae někdy vrátí... Ale už jsem vyslal skupinu, aby zjistili, co vlastně chtějí."
"Chtějí akorát domů, jenomže vy tady máte ten svůj podělanej jinej čas, tak jsou tady všichni jak ve vězení!" Rozčílil se Jack a Sam ho konejšivě chytla za ruku. Vtom do domečku přišli dva muži.
"Patriciusi... Máme nové zprávy od Tvorů." Patricius na ně pohlédl a vyzval je, ať pokračují.
"Prý zatím nehodlají dělat nic, ale že za čtyři dny, jestli nepřijdeme s řešením, jak projít bránou..."
"Počkat..." Skočil mu Jack do řeči. "Vy to taky nevíte?" Díval se střídavě na Patriciuse a pak zase na toho muže.
"Neviděli jsme důvod, proč bychom měli projít bránou." Sam na něj pohlédla.
"Pokračuj." Vybídl Patricius muže a ten pokračoval.
"Jestli nenajdeme způsob, tak vypálí celou vesnici a nikoho nenechají naživu." Patricius se sklíčeně podíval do země. Najednou, jako by zde stál jiný člověk řekl:
"No nic... Už je tma, běžte všichni spát." S těmito slovy odešel. Jack se podíval na Sam, kteá nechápala Patriciusovo chování.
"Takže... jdeme spát." Řekl Jack do ticha. Sam jen vzdychla a chtěla ještě dodělat rozdělanou práci. Rozešla se po pokoji, ale Jack ji chytl za ruku a prudce si ji k sobě přitáhl.
"Hele mě nějakej poblblej podivín, jako je Patricius nebude kazit plány." Sam se na něj podívala a znovu se ponořila do jeho nádherných očí. Milovala jejich barvu... Milovala jejich majitele...
"A můžu se zeptat, jaké to jsou plány?" Sam dělala, že vůbec nerozumí. Jack se usmál a Sam mu hřejivý úsměv oplatila. Jack se stále víc a víc přibližoval k jejím rtům. Sam položila svou ruku na jeho tvář a začala ho hladit. Jack si vzpomněl na tu noc, co ji políbil. Sam mu dala na stranu vlasy, které měl na čele a šibalsky se usmála. Stoupla si na špičky a vnímala vůni jeho vlasů. Jackovi to došlo. Sam tu noc nespala. Vnímala úplně všechno, co udělal... Ale proč u toho ohniště se odtáhla? Vrtalo mu pořád hlavou.
"Sam... tu noc..." Nedokončil.
"Tu noc jsem se musela držet, abych vám ten polibek nevrátila." Řekla Sam a pohlédla Jackovi do očí.
"Sam... i kdybychom zde museli umřít, tak..." Byl umlčen polibkem. Její horké rty... Její vůně... Byl naplněn zvláštním pocitem. Chytl Sam ještě pevněji, až málem nemohla dýchat. Zajel rukama pod její tričko... Dostali se tam, kde byli vyrušeni Patriciusem. Jack přestal líbat Sam a zadíval se na ni. Jack se jen nadechl, protože mu Sam položila prst na ústa. Jack se usmál. Oba věděli, co to znamená. Jack vzal jemně Sam do náruče, ale nepřestával ji líbat. Něžně ji položil do postele. Sam mu sundala bundu, kterou následovalo jeho tričko společně s tričkem Sam. Líbal ji po krku a šel stále níž. Znovu se na ni podíval, usmála se a to bylo poslední znamení. Jack věděl, co má dělat. Jejich kalhoty šly dolů velice rychle. Jack udělal plynnulý pohyb a Sam zastenála. Konečně se ho mohla dotýkat.
"Sam..." Vzdychl Jack.
"Jacku.." Vydralo se ze Saminých úst. Dosáhli vrcholu ve stejný okamžik. Jack si ji k sobě přitáhl a pevně ji chytl do náruče. Oba je přikryl dekou.
"Miluji tě, Sam." Řekl Jack a vášnivě ji políbil.
"Miluji tě." Řekla a Jack ji položil na záda. Pohádková noc začala znovu.

Ráno

Jack instinktivně sáhl vedle sebe, ale Sam tam nebyla. Sedl si na postel. Rozhlédl se po místnosti a uviděl Sam, jak zase píše. Vstal a přišel k ní. Dal ji pusu do vlasů, ale Sam nereagovala.
"Miluji tě. Ta noc byla..." Začal Jack.
"Byla omyl." Řekla Sam stroze, ale pořád v klidu psala dál. Jack ji chytl za ruku a donutil ji vstát. Sam se na něj zadívala. Takovou nenávist spojenou se zlobou ještě Jack neviděl. Jack ji políbil, ale Sam se od něj prudce odtáhla.
"Tohle se už nesmí opakovat!" Osočila se na něj Sam. Jack nechápal její chování. Udělal něco špatně?
"Ne nebude se to opakovat majore." Tohle by dostalo už snad každého, ale Sam jen řekla: "To doufám."
Jack se na ni podíval... měl v očích bolest a zklamání. Sam si znovu sedla a pokračovala ve své práci. Ani si nevšimla, že Jack odešel z domečku.

..........................

Jack mířil do domečku Daniela a Teal´ca, když ho v půli kroku zastavil Patricius.
"Jacku?" Teď ho zastavil už na tvrdo. Jack se neochotně zastavil.
"Co zas?!" Osočil se na něho, protože si vzpomněl na večer, kdy ho vyrušil v tom nejlepším.
"Můžou sem přiletět lodě." Řekl mimo mísu Patricius.
"A..??" Nasadil Jack nechápající výraz.
"Určitě vás bude někdo z vaší planety shánět." Napověděl a Jack pochopil. Rozeběhl se do domečku za Sam. Vtrhl do dveří, ale Sam u psacího stolu nebyla. Rozhlédl se a uviděl ji, jak sedí na posteli. Přiblížil se k ní.
"Děje se něco?" Zeptal se opatrně a potichu. Sam sebou jen škubla. Myslel si, že pláče.
"Vypadni!" Prudce se zvedla a zařvala na něj. Jack se sice ulekl, ale přesto udělal ještě jeden krok k ní. Byl už tak blízko, že ji chytl za ramena.
"Sam... Co se děje?" Zeptal se jí, ale místo odpovědi se dočkal prudkého odporu, když se Sam od něj odtáhla.
"Vypadni, dokud je čas! Prosím." Prosebně se na něj podívala. Jack by nejraději zůstal tady s ní, ale jen když udělal jeden jediný krok k ní začala na něj řvát a ustupovala stále dál od něj. Vyšel ven před domeček a sedl si na práh. Co s ní je?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama