Neodcházej Part 11

2. března 2009 v 19:20 | Pavlínka |  Sam/Jack
Neodcházej Part 11


Jak Jack přemýšlel, nevšiml si, že k němu běží Daniel, celý udýchaný.
"Jacku! Jack!" Volal na něj už z dálky. Jack sebou trhl a rychle vstal. Daniel doběhl k němu a všiml si, jak se Jack tváří.
"Stalo se něco?" Zeptal se ho starostlivě. Jack jen zavrtěl hlavou.
"Dobře... Běžím od brány... Teal´c tam zůstal. Velitelství vyslalo sondu a mohou s námi komunikovat!" Vyprávěl Daniel celý uchvácený a nadšený tím, že by se konečně mohli dostat domů. Jack se jen smutně usmál a vyrazil společně s Danielem k bráně. Když dorazili, Teal´c stále komunikoval přes sondu s generálem Hammondem. Jack se ujal slova.
"Zdravím. Jak se máte?" Zeptal se generála. Ten se jen usmál.
"Kde je major Carterová?" Všiml, že zde chybí.
"No víte... není ji moc dobře." Řekl Jack a podíval se na Daniela.
"A jak vám tedy můžeme pomoct?" Zeptal se, ale o jejich problému už věděl.
"Pošlete sem loď." Odpověděl Jack. Generál se podíval na Waltra.
"Jaká je nejbližší loď jejich poloze?" Nastalo ticho, jak Walter hledal.
"Na této oběžné dráze je loď Asgardů." Řekl nakonec Walter. Všichni byli strašně šťasní, protože jim vysvitlo světlo naděje, že se zachrání.
"Ale je zde ještě jeden malý problém." Řekl Jack a podíval se na generála. Ten se na něj jen tázavě podíval.
"Co ti tvorové? Musíme je přece hodit domů nebo ne?" Zeptal se. Generál se zamyslel.
"Kontaktujeme Asgardy, vysvětlíme jim vaši situaci i situaci těch tvorů, a uvidíme, s čím příjdou." Rozhodl generál a všichni souhlasili.
"Zítra se vám opět v tuhle dobu ozveme a řekneme vám, jak to dopadlo." Stihl ještě říct generál, protože se brána zavřela. Daniel byl spokojen, protože Tvorové se zabíjet nemusí. Jack si vzpomněl na Sam.
"Já se půjdu podívat za Carterovou." Řekl Jack.
"Půjdu s tebou." Rozhodl se Daniel. Jack nebyl moc nadšený, ale bránit mu v tom nemohl.
Když došli do domečku, ani jeden to zde nemohl poznat. Sam všechno zpřeházela vzhůru nohama. Rozhlédli se, aby našli Sam. Ta seděla v koutu místnosti a celá se třásla.
"Sam?" Daniel se rozeběhl k ní. Klekl si na kolena a chytl ji za ramena. Sam ho hrubě a prudce od sebe odmrštila až Daniel padl na záda.
"Vypadněte!!" Zařvala a Danielovi přeběhl mráz po zádech.
"Co se to s ní děje?" Zeptal se vyděšeně Daniel. Jack jen pokrčil rameny.
"Asi bys měl jít, Danieli." Řekl pomalu Jack, když uviděl Samin výraz. Daniel pokýval hlavou a opustil domeček. Jack tam ještě chvíli stál, než se rozhodl na ni promluvit.
"Sam..." Jack udělal krok k ní. Sam se posunula ještě víc do rohu.
"Nechcete se se mnou podívat na dnešní noční oblohu? Je nádherná." Jack pohlédl z okna a uviděl dva zářící měsíce a spustu hvězd. Sam nereagovala. Jack udělal další krok k ní. Sam sebou škubla.
"Sam.. nevím, co se stalo, ale spolu to zvládnem..." Jack ji pohladil po hlavě. Zatím na něho nezačala řvát, ale bál se, kdy začne. Sedl si vedle ní a obejmul ji. Byla už klidnější. Najednou si o něj opřela hlavu a začala normálně, klidně dýchat. Jack ji políbil do vlasů a také si o ni opřel hlavu. Byl hrozně šťastný, že je Sam lépe. Ale stejně mu vrtalo hlavou, co se děje. Když tak usilovně přemýšlel, za chvíli už klidně spal.

Ráno

Jack zděšeně otevřel oči. Podíval se vedle sebe a Sam už zase seděla v koutu a kývala se z jedné strany na druhou. Vtom do domečku vlítl Daniel.
"Máme nové zprávy! Loď Asgardů může přiletět už dnes a Tvory přepraví na jejich domovskou planetu. Začni si balit kufry." Vtom jeho pohled spočinul na Sam. Vůbec nechápal, co se zde děje. Nevěděl, co je se Sam a ani Jack to nevěděl.
"Asi bude potřebovat Janet." Řekl potichu Jack. Daniel kývl.
"Patricius vyslal poslíčky, aby to všechno vyřídili Tvorům a Teal´c balí naše věci. Dám vám vědět, až tady bude loď pro nás." Usmál se Daniel.
"Díky." Řekl Jack a podíval se na Sam. Už aby to bylo brzo. Už ani neměl odvahu se k ní přiblížit, natož ji pohladit.

O pět hodin později

Jack se ani nehnul z místa. Prožil si se Sam takové výbuchy nenávisti, až se to nedalo vydržet, ale on ji prostě nemohl opustit. Nevěděl, jakým peklem si Sam musela projít. Když konečně Daniel přišel s oznámením, že je loď tady, spadl mu takový kámen ze srdce... Chytl Sam do náruče, i když si nejdřív musel vytrpět několik kopanců a škrábanců. Celou cestu s ní utíkal, protože se bál, že by se mohla každou chvíli vzepřít a utéct někam do lesa. Daniel vyřizoval diplomatické věci s Patriciusem, ale už také byla na cestě. Teal´c už byl v lodi. Jack přiběhl na loď a opatrně položil Sam na zem. Když už přiběhl Daniel, mohli vyrazit domů.

O tři hodiny později

"Zdravotnický tým!" Zakřičel Jack, hned jak se objevili na základně. Janet okamžitě přiběhla. Sam se zmítala vzteky, kopala a škrábala všechny kolem. Svoje ruce měla do krve.
"Co se jí stalo?" Zeptala se Janet, když uviděla, v jakém stavu je. Jack jen zavrtěl hlavou.
"Dobře, dejte ji sedativa a okamžitě na ošetřovnu." Jack chytl Janet za ruku.
"Bude v pořádku?" Zeptal se s nadějí Jack.
"To nemohu říct plukovníku." Řekla a odběhla na ošetřovnu. Jack si sedl na židli a čekal, dokud mu nepříjde někdo říct, jak na to je. Kousal se do rtu, hrál si s uniformou. Chodil sem a tam. Konečně Janet vyšla ze dveří. Rychle k ní přišel a čekal, co mu řekne.
"Tak co je s ní?" Zeptal se nedočkavě. Janet na něj pohlédla.
"Nakazila se nějakým virusem. Nejvíce aktivní je ve dne a veřer jako by spal. Vůbec nevím, co to je zač...." Janet ho chytla za ruku.
"Patricius měl taky změny nálady." Vzpomněl si Jack na ten večer.
"Ale nikdy se přes den nechoval tak hrubě."
"Sam má ještě bílkoviny z Jolinar. Tyto bílkoviny proces urychlují." Řekla Janet. Jack si znovu sedl na židli.
"Panebože..." Skryl hlavu do dlaní. Kdyby zde nebyla Janet, určitě by brečel.
"Uzdraví se?" Dokonce se bál tuto otázku vyslovit.
"Nedávám tomu moc velké naděje.... Je mi líto." Janet odešla. Jack si všiml, že měla slzy v očích. Co když umře?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama