Neodcházej Part 5

2. března 2009 v 19:15 | Pavlínka |  Sam/Jack
Neodcházej Part 5


"Ten večer... Jak jsem vás odnesl do postele..." Nadechl se Jack a čekal, jestli bude Sam nějak reagovat.
"Moc děkuji, ale nemusel jste se se mnou tahat až sem nahoru... Měl jste mě probudit!" Sam se odtáhla od Jacka. Jack se zadíval do jejích očí. Nemohl ji to říct. Nedokázal to. Neztrať ji. Už kvůli Jacobovi ne.
"Pane?" Vytrhla ho Sam z jeho snění. Trhl sebou a znovu se zadíval do jejích pomněnkových očí. Byly tak zranitelné. Nemohl jim ublížit.
"Ano?" Zeptal se zmateně Jack.
"Chtěl jste mi něco říct ne?" Sam couvla až narazila do skříňky. Zadívala se na Jacka. Jacka její pohled svazoval a když se na něj podívala tímto způsobem pálilo ho u srdce. Nemohl její pohled vydržet. Odvrátil se od Sam a odešel ke své skříňce.
"Pane, je vám něco?" Zkusila to znovu Sam.
"Ne, jsem v pořádku majore." Odpověděl Jack a odešl pryč. Bouchl s dveřmi. Sam se ještě dlouho dívala na dveře.

O dvě hodiny později

"Sedmý symbol, start." Oznámil Walter a hvězdná brána se otevřela. Sam, Jack, Daniel a Teal´c sešli do prostoru brány a přichystali se k odchodu. Generál Hammond ještě za nimi přišel.
"Máš ten vysílač, Sam?" Zeptal se Daniel, protože vždy ho bral on. Proč nemůžu já říkat Sam Sam i před generálem?! Pomyslel si Jack a zadíval se na Sam.
"Jo mám ho Danieli, můžeš být v klidu." Odpověděla Sam a všichni vyrazili k bráně. Vstoupili do ní a přenesli se na planetu. Brána je vyhodila na druhé straně, kde bylo spousta květin, stromů, různých živočichů, ale hlavně spousta jezer a v dáli byly hory. Tato přiroda každého uchvátila, až si každý připadal jako Alenka v říši divu. Ani nestihli udělat pár kroků a už zde byla osoba, velice podobná člověku.
"Vítám vás zde, na planetě Eden." Usmál se mile tvor a přistoupil blíž k nim.
"Děkujeme. Mohl bych se zeptat, jak se jmenuje vaše rasa?" Pustil se hned do řeči Daniel. Sam se musela usmát... Typický Daniel.
"Na to máme spoustu času. Čas je zde mnohem pomalejší, plyne velice pomalu." Usmál se a pokračoval v cestě. Všihni ho následovali.
"Můžu se zeptat, kam nás to vedete?" Ozval se poprvé Jack. Tvor se vůbec nezastavoval.
"Tak jinak... Já jsem plukovník Jack O´Neill, tohle je major Samantha Carterová, Daniel Jackson a Teal´c. A vy jste...?" Pokusil se Jack.
"Já jsem Patricius." Odpověděl a stále pokračoval v cestě.
"Tak to bychom měli." Řekl ironicky Jack. Asi po hodině chůze se konečně objevili ve vesnici. Byla to velice nádherná vesnice, domečky byly jako namalované a vůbec všechno zde bylo jako v pohádce. Lidé kolem nich se na ně usmívali a byli milí.
"Zde budete bydlet po celou dobu, kdy tady budete. Kdykoli můžete odejít a kdykoli zase přijít. Vždycky tady budete vítáni." Ukázal na jeden domeček. Když do něj vešli, uviděli jen dvě postele.
"Jak se sem máme všichni vejít?" Zeptal se Jack. Patricius se jen usmál.
"Tady budou spát jen dva. Dal ší domeček pro dva je naproti. Je jen na vás, kdo kde bude spát." Jen co to dořekl, ozval se Daniel.
"Já budu spát zde s Teal´cem. Že Teal´cu?" Daniel vyslal k Teal´covi významný pohled.
"Vskutku." Souhlasil Teal ´c a Patricius pokračoval dál.
"Támhle máte domeček vy dva." Podíval se na Sam a Jacka. Jack se usmál.
"Konečně sami." Usmál se, ale Sam se na něho podívala jak na malé dítě.
"Tak ne." Hned reagoval Jack.
"Nechám vás teď chvíli o samotě, abyste se mohli zabydlet." Řekl Patricius a odešel. Daniel s Teal´cem odešlo do svého domečku a Jack se Sam zůstali sami.
"Kterou postel chcete?" Zeptal se Jack. "Máte právo ptvní volby." Usmál se a čekal, kterou postel si Sam vybere. Po dlouhé chvíli ukázala na postel vpravo.
"Myslel jsem si to." Znovu se usmál Jack a položil batoh na jeho postel. Po chvíli do domečku vtrhnul Daniel.
"Jacku... Máme menší problém." Byl celý udýchaný a rudý.
"No to vidím... Máš zápal plic?" Pokusil se o vtip, jak se vždy snažil.
"Ne... je to horší... Mnohem hoší." Jack se podíval na Sam.
"Co se děje?" Už přišel i Teal´c.
"Nejde zadat adresa Země. Sedmý symbol nezapadne. Zkoušeli jsme to víckrát, kdyby ji zrovna měli aktivní, ale nic.... Nejde to." Jack se znovi podíval na Sam. Sam nevěděla. Vtom přišel Patricius.
"Hej, proč se nemůžeme dostat domů?" Zeptal se hned Jack.
"Zde je jiný čas. Nemůžete se vrátit domů bránou." Oznámil jim jen tak Patricius.
"Cože?" Zeptala se Sam, která vůbec nechápala, jak je to možné.
"A jak se dostaneme domů?" Zeptal se Daniel. Patricius se jen usmál.
"To je na vás." Řekl a odešel.
"Myslím, že si tady nějaký čas pobudeme..." Řekl Jack a podíval se na Sam. "Teda jestli nepřijdete s nějakým geniálním plánem." Pokusil se o úsměv, ale marně. Sam se podívala na Daniela.
"Víš něco o této rase?" Zkusila Sam.
"Ne, ale neublíží nám." Odpověděl a odešl společně s Teal´cem do svého domečku. Jack se podíval na Sam. Bylo jasné, že tady budou dlouho. Hodně dlouho...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama