Neodcházej Part 9

2. března 2009 v 19:19 | Pavlínka |  Sam/Jack
Neodcházej Part 9


Sam se podívala na Jacka. Vůbec nevěděl, o co jde. Sam se ho chytla za ruku a Jack ji pevně stiskl. Massen přistoupil k Jackovi a udeřil ho prudce a silně.
"Jacku!!" Zakřičela Sam a podívala se na Jacka, jak leží na zemi a nehýbe se. Byla vyděšená. Co když je mrtvý?
"Jacku?" Zvolala jemným, sotva slyšitelným hlasem. Snažila se víc přiblížit k Jackovi, ale jeden tvor ji chytl a odmrštil ji dál od Jacka. Jack sebou cukl. To dávalo Sam naději. Sam se stále dívala na Jacka, a proto si nevšimla, že do místnosti přišel ještě někdo jiný. Další tvorové... Rozestoupili se kolem Jacka. Massen něco zahuhlal. Jeden tvor přiběhl k Sam, hrubě ji chytl a ještě hruběji ji hodil k Jackovi.
"Díky... za to ti budu do smrti vděčná." Řekla s úšklebkem Sam a podívala se na Jacka.
"Pane? Jak vám je?" Zeptala se ho, ale než Jack stačil něco říct, byl přerušen Massenem.
"Přišli jste z vesnice?" Zeptal se a z jeho očí sršela zloba a nenávist.
"No... ano." Odpověděl Jack a čekal, co to s ním udělá. Krčil se, protože by ho další taková rána zabila.
"Nechceme vám ublížit." Řekl najednou Massen.
"No... A to jste nám nemohli říct na začátku? Mohli jsme se přece domluvit ne?" Zažertoval Jack, ale pochopil, že tady žerty nepomůžou, protože schytal další ránu.
"Chceme se jen dostat domů." Massen udělal krok k Jackovi.
"Tak to máme stejnej problém..." Jack se na něj podíval.
"Řekněte mi, jak se dostaneme domů a můžete jít." Řekl Massen v klidu. Sam se podívala na Jacka. Vypadal, že každou chvíli vybouchne a to by jim teď moc neprospělo.
"Já jsem vědec a zabývám se cestováním mezi hvězdnými branami a..." Skočil ji do řeči Masse.
"Nezajímá mě, co děláte, nebo kdo jste. Chci vědět, jak se dostaneme domů." Vtom se do toho vložil Jack.
"Jak dlouho už tady jste?" Zeptal se úplně mimo mísu Jack. Massen se na něj podíval. Přistoupil až úplně k Jackovi.
"Když zde ještě nebyla vystavěna vesnice." Řekl hrubým, nepříjemným hlasem. Sam se vyjeveně podívala na Jacka a Jack jen zíral na Massena s otevřenou pusou.
"No... a to jste si za tu dobu tady ještě nezvykli žít?" Zeptal se ironicky Jack a koutkem oka se podíval na Sam. Podle jejího výrazu poznal, že to nebyla vhodná poznámka. Massen ustoupil od Jacka.
"Ale když mě pustíte zpět do vesnice, tak tam určitě na nějaké řešení přijdu." Massen se podezíravě podíval na Sam. Sam se na něj prosebně podívala. Massen kývl.
"Přesně, až bude Měsíc v úplňku, přijdeme do vesnice... Jestli nebudete mít řešení, vypálíme celou vesnici." Massen dal znamení dvoum tvorům, aby je rozvázali.
"No... A který Měsíc myslíte? Víte... vy máte totiž dva..." Jack nasadil svůj přihlouplý výraz. Massen se na něj podíval.
"Artitta." Jack jen kývl a vydal se za Sam. Sam ho chytla za ruku, Jack popadl baterku a rychlostí blesku se vydali pryč ze skály. Vtom se Jack zastavil. Sam se na něj upřeně zadívala.
"Děje se něco?" Zeptala se Sam. Jack se koukl na oblohu.
"Za jak dlouho bude Artitta v úplňku?" Sam vzhlédla.
"Za čtyři dny." Jack pohlédl na Sam.
"Máte co dělat." Sam se jen kysele usmála a pokračovali v cestě.

O tři hodiny později

Konečně dorazili do vesnice. Daniel s Teal´cem už měli strach. Když Jack se Sam jim povyprávěli vše, co se jim stalo, Daniel byl uchvácen.
"No neříkej, že tě to potěšilo!" Zeptal se udiveně Jack Daniela. Daniel na Jacka pohlédl.
"Jacku! Chápeš, že jsme tady objevili možná novou rasu, kteá zde žila ještě dřív než vesničané?" Daniel se zadíval na Jacka. Vtom se do toho vložila Sam.
"No když dovolíte, šla bych přemýšlet o tom, jak se odsud dostaneme..." Sam pohlédla na Jacka.
"Jo... Dobrej nápad." Řekl a sledoval Sam, jak odchází do jejich domečku.
"Je to příležitost Jacku." Naléhal Daniel.
"Jo... Ale možná jsi neposlouchal, ale za čtyři dny jsou tady a zničí všechny ty jejich domečky a já nevím, co všechno tady maj." Zvýšil Jack hlas a čekal na Danielovu reakci.
"Půjdu tedy do svého domečku, než ho zničí nějaká rasa, kterou máme možnost poznat, ale my ji radši vyvraždíme." S těmito slovy se vydal společně s Teal´cem do domečku. Jack vyrazil do jeho domečku.
"Sam?" Jack pomalu otevřel dveře. Sam seděla u stolu a něco psala.
"Pane?" Sam zvedla hlavu od papírů a pohlédla na Jacka. Jack se jen usmál a dal znamení, ať klidně dál pokračuje. Sam se zase začala věnovat svým papírům. Jack k ní přistoupil a opřel se jednou rukou o stůl a díval se přes Sam, co to píše. Sam zvedla hlavu a byla jen pár centimetrů od Jackova obličeje. Jack znovu ucítil vůni jejích vlasů.
"Pane... ten večer... Thomas..." Sam byla umlčena polibkem. Jack chytl její obličej. Sam se zvedla a objala Jacka kolem krku. Jack si ji přitáhl a začal ji líbat vášnivě, horlivě... Sam ho hladila ve vlasech... Jack ji zajel rukama pod tričko a Sam vzdychla... Jejich jazyky vedly boj... Vtom do dveří vtrhl Patricius. Sam od Jacka uskočila a tím si opět sedla na židli.
"Máme problém..." Řekl Patricius, aniž by věděl, co právě překazil. Sam ani Jack nevěděli, jak moc je velký tento problém...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama