Právo na lásku Part 11

18. března 2009 v 20:22 | Pavllinka |  Amy/Rick
Právo na lásku Part 11

O tři týdny později

Rick otevřel oči. Bydlel teď u Amy, ale nespali spolu. Jenom když se Amy cítila osamocenná a když byla na dně vždycky k němu přišla a on ji chytl pevně do náruče.
Vstal z postele a zamířil k oknu. Rozhrnul záclony a podíval se ven... Dnešek byl jako stvořený pro jeho plán. Oblékl si triko a přistoupil ke skříni. Vyndal z ní tašku a začal do ní skládat svoje oblečení.
Když už měl tašku zbalenou, sešel po schodech dolů, do kuchyně, a podíval se, jestli je tady Amy. Byla, seděla na pohovce a pila kávu.
"Ahoj Amy." Řekl a usmál se na ni. Pomalu otočila hlavu. Pořád mlčela. Jenom kývla hlavou. Rick, kdyby to nebyla Amy, by už dávno vyletěl a začal na ni řvát. Ale ovládal se a vztek v sobě dusil. Zhluboka se nadechl a vrátil se nahoru. Nezabočil však do svého pokoje, ale do Amyna. Pomalu vešel a do nosu ho praštila nádherná vůně Fleur de Fleurs. Rozhlédl se kolem. Měla všechno perfektně upravené. Postel ustlanou, vínové polštářky měla narovnané na posteli, potah přehozený přes ni. Postel byla dokonalá. Podíval se na záclony, které byly svázany nádhernou stužkou. Připadal si jako v pokoji nějaké princezny. Všchno tady bylo tak nádherné a dokonalé... I majitelka tohoto pokoje taková byla....
Když se vzpamatoval z té krásy, otevřel Amynu skříň. Podíval se do ní a málem se na místě složil. Tolik oblečení viděl pohromadě snad jen ve velkém obchodě s oblečením. Podíval se do vedlejší skříně v očekávání, že uvidí její tašky, ale spletl se. Další oblečení... Rick povzdechl a obrátil se k zády ke skříni a zaměřil svůj pohled přes celý obrovský pokoj. Na protější straně byla další skříň. Modlil se, aby tam taky nebylo oblečení. Položil ruce na obě kliky a zhluboka se nadechl, jako sportovec před svým výkonem. Prudce ji otevřel a málem začal štěstím skákat po celém pokoji, když uviděl její kabelky, tašky a batohy. Vytáhl jeden kufr na kolečkách a dotáhl ho až ke skříni s oblečením. Rozepl kufr a podíval se na oblečení. Bylo těžké vybrat věci, které jsou pro ni nejdůležitější. Rozhodl se pro čtyři trička, dvě mikiny, jednu teplou vestu, troje jeansy, dvoje tepláky, dva roláky a samozřejmě spodní prádlo. V obrovském kufru mu zbylo ještě místo, ale už vážně nevěděl, čemu má dát přednost, tak tam nabalil jeden pár botasek, protože uznal, že je určitě bude potřebovat. Odnesl kufr k sobě do pokoje a položil ho vedle toho svého. Uvědomil si, že Amy asi bude potřebovat i jiné věci, než je oblečení. Vytáhl proto ještě jednu, menší, tašku a vydal se zpátky do jejího pokoje. Každou chvíli však doufal, že Amy zůstane dole. A taky že zůstala. Rick mohl v klidu nabalit toaletní potřeby. Divili se, kolik toho Amy má, ale vždycky, když si vzpomněl, jak je každá večer, když jdou ven, tolik krásná, jeho údiv šel stranou. Ale stejně nejhezčí byla, když na sobě měla jeho košili, jeansy a nebyla nalíčená. Tak ji miloval, ale asi ji to dlouho nebude moct říct...
Když už měl všechno, ale opravdu všechno sbalené, sešel dolů. Tašky ale měl u sebe v pokoji. Chtěl nejdřív vědět, kde je Amy. Vešel do obýváku a Amy stále seděla na pohovce a dívala skrz stěny. Šálek kávy pořád držela v ruce. Polohu měla pořád stejnou. Rick si povzdechl a vrátil se zpátky do svého pokoje. Vzal všechny tři tašky, sešl dolů, v hale vzal klíče od svého auta a vyšel ven. Čekal, že Amy sebou aspoň trochu trhne, když uslyší bouchnout dveře, ale ani se nepohla.
Došel k autu, naházek do kufru tašky a vrátil se domů. Sedl si na židli v kuchyni a začal si mazat toast marmeládou a pil čaj a kávu. Hypnotizoval přitom Amy. Olívie byla pořád u babičky a jen někdy přijela na víkend, když Amy bylo dobře. Ale Rick za ní někdy jezdil sám. Přivezl ji hračky, panenky...
Rick dojedl toasty a upil kávy. POdíval se z okna. Slunce pořád svítilo. Sáhl do kapsy a ucítil dva papíry.... Odkašlal si...
"Am..." Zavolal na ni. Jenom pootočila hlavu.
"Potřebju, abys se mnou někam šla." Amy se konečně po dlouhé době pohnula. Vstala z pohovky a přišla až k Rickovi. Položila hrnek na stůl a čekala, až bude pokračovat.
Rick vstal, obešel stůl a chytl Amy za ruku. Přešli do haly a Rick si vzal bundu, i když bylo venku teplo. Amy si ji nevzala a tak ji vzal Rick. Bude ji určitě potřebovat. Amy se přezula a vyrazili společně ven. Nastoupili do auta a vyrazili, ale jen Rick věděl, kam.

Letiště JFK

Rick zastavil na parkovišti a Rozhlédl se kolem. Vystoupil, obešel auto a otevřel dveře Amy. Amy pomalu vystoupila, ale stále mlčela a nezeptala se, co tady dělají. Rickovi to možná i vyhovovalo.
Vytáhl z kufru tašky a zamčel auto. Amy stále mlčela. I když by se ráda zeptala, co se děje, a jaký je plán.
Rick dal zavazadla na odbavení a prošli kontrolou. Vytáhl z kapsy letenky a nastoupili do letadla.
Amy seděla u okýnka a Rick se nakláněl přes ni. Amy ucítila jeho vůni. Chtěla ho obejmout, ale nemohla. Chtěla ho líbat, ale nemohla. Mohla by být šťastná, ale nechtěla. Když Allan nebyl šťastný, nebude ani ona.
KOnečně vzlétli, i když jen Rick věděl, kam vlastně letí. Amy už mohla mluvit, ale čelist ji stále bolela, ale to nebyla zábrana vyslovit: Miluji tě, nebo Potřebuji tě.
Chytla Rickovu ruku a pevně ji stiskla. Podívala se z okýnka a uviděla pod sebou Spojené státy. Nevěděla vůbec, a ani neměla tušení, kam by mohli letět.

Po třech hodinách

Amy spala. Rick se přes ni opět nahnul a konečně uviděl oceán. Letušky hlásili, že cesta potrvá už jen sedm hodin. Rickovi by to jindy přišlo jako utrpení čekat tak dlouhou dobu a ještě k tomu v letadle, ale když měl vedle sebe Amy, vůbec mu to nevadilo. Tady mu nemohla nikam utéct, nemohla jen tak vystoupit, nemohla vůbec nic....
Když se Amy probrala, Rick se na ni díval. Pokusila se o úsměv, ale Rickovi to jako úsměv přišlo a byl nesmírně šťastný.
Podívala se z okna a pod sebou uviděla samou vodu. Vzpomněla si na seriál Letecké katastrofy a mráz ji projel tělem. Letěla už potolikáté, ale až teď si uvědomila svůj strach. Přitulila se k Rickovi ještě víc a strach pomalu odcházel.

Po sedmi hodinách

"Děkujeme Vám, že jste si vybrali naši společnost. DOufáme, že se Vám let líbil a brzy nashledou." Ozvalo se z reproduktorů po celém letadle. Amy se podívala z okna, ale vůbec to zde nepoznávala. Všichni cestující vycházeli z letadla, ale Rick s Amy čekali. Amy stále koukala z okna a snažila se zařadit toto místo do své paměti, jestli zde už někdy nebyla. Přemýšlela tak usilovně, že zapomněla, co se vlastně všechno stalo. Přemýšlela nad tím tolik, že když se na ni Rick usmál, usmála se taky. Rick se zvedl, že už vystoupí, ale Amy stále seděla a přemýšlela. Rick ji musel chytnout za ruku a vytáhnout ji. Amy se usmála a vyšli z letadla. Byla tady větší zima, než u noch doma. A byl podvečer. Když byly na letišti JFK, bylo ráno. Amy vůbec nevěděla, kde by mohli být. Rick se jen pořád usmíval. Vyzvedli si zavazadla a vystoupili z letiště a byli na území jiné, úplně cizí země. Amy se rozhlédla a až teď pochopila, kde jsou. Pochopila to ve chvíli, kdy uviděla nápis....

A jaký to byl nápis se dozvíte příště:-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama