Právo na lásku Part 3

18. března 2009 v 20:12 | Pavllinka |  Amy/Rick
Právo na lásku Part 3


Allan se vrátil zpět k Amy. Sedl si vedle ní. Zadíval se na ni. Uvědomil si, že ji pomalu, ale jistě ztrácí.
"Amy..." Zašeptal. Pohladil ji po hlavě. Amy se usmála. Chytla ho za ruku.
"Au..." Allan se podíval na svou ruku. Byla odřená od rány, kterou uštědřil Rickovi.
"Allane! Proboha co jsi dělal?" Allan si uvědomil, že tohle je jeho příležitost. Mohl ji využít. Amy nevěděla, co se na chodbě stalo, a určitě bude víc věřit svému manželovi, než nějakýmu chlápkovi od televize.
"Praštil jsem Richarda." Řekl jakoby nic. Amy se zděsila. Nevěděla, že to zajde až tak daleko.
"Proboha proč?" Zeptala se vyděšeným hlasem. Allan se zatvářil hrdinsky.
"Protože o tobě vykládal nechutný věci!" Zakřičel a tvářil se hrozně uraženě a rozčíleně. Amy hodně dlouho vstřebávala tuhle informaci.
"C-cože?" Vyklopila ze sebe, ale stále nemohla této informaci uvěřit. Allan ji chytl za ruku na znamení, že ji chápe a nemusí mít strach.
"Neboj se lásko, hned když jsem to uslyšel, jsem Richardovi jednu vrazil... Nedalo se to poslouchat. Stál na chodbě s tou svojí Rachel a vykládal ji o tobě, jak jsi strašně namyšlená a jde ti jenom o peníze. A prý ani o Olívii se nedokážeš postarat." Amy na něj koukala s otevřenou pusou. Allan se tvářil, že ji chápe, ale uvnitř se radoval, že mu jeho plán vyšel.
"R-rick... On..." Amy to ani nemohla vyslovit. Znala ho tak dlouho a nikdy by nevěřila, že by něco takového řekl. Allan by ti nikdy nelhal! Opakovala si. Vstala.
"Kde je Richard?" Zeptala se naštvaným hlasem. Allan byl rád.
"Na chodbě u záchodů. Je tam i Rachel." Řekl Allan a ještě ukázal na dveře, které vedly na záchody. Amy vystřelila jak nemířená střela. Během sekundy byla na chodbě. Podívala se na Ricka. Rick tam stál, vyjevený a Rachel ho chlácholila. Amy k němu přistoupila. Napřáhla ruku a dala mu facku, že by to zkolilo i slona. Rick se otřásl a vyděšeně se podíval na Amy.
"Co si sakra myslíš parchante?!" Vyštěkla na něj. Tolik nenávisti u ní Rick ještě neviděl.
"A co si myslíš ty? Že mi budeš mlátit přítele jen tak?!" Vyštěkla na ni Rachel. Amy se na ni zhnuseně podívala.
"Ty se do toho nepleť náno!" Zařvala na ni. Rachel nechápala. A nebyla jediná. Rick Amy vůbec nepoznával.
"Am... Můžeme si vklidu promluvit?" Zeptal se, ale nevěděl, co tím způsobí.
"Ty na mě ani nemluv!! Co si myslíš, že seš?! Někdo, kdo zná úplně všechny?! Dokážeš všechny odhadnout?! Sociální pracovník nebo co?!" Zařvala na něj. Vtom tam přišel Allan. Chytl Amy za ruku.
"Pojď miláčku, tenhle chlap za tvoje rozčilování nestojí." Řekl zhnuseně a opovržlivě se na Ricka podíval. Rick vůbec nevěděl, co se stalo. Kdyby Allan řekl Amy, že ji miluje, tak by na něj přece takhle neřvala. Vůbec neví, jak si to má vysvětlit. Takovou Amy nezná... Nevěděl, kde se to v ní bere. Taková milá osobnost, milující matka, která své détě nadevše zbožňuje a dokáže takhle řvát. Rick nevěděl, co má dělat.
"Pojď, půjdem domů." Řekla Rachel a odtáhla Ricka za rukáv domů. Celou cestu musel přemýšlet nad Amy... Byla divná a vůbec nevěděl, co se jí mohlo stát.

...............................

"To je takovej parchant!!" Nadávala na něj ještě doma Amy. Allan ji konejšivě obejmul. Dostal ji tam, kam potřeboval a chtěl.
"Jak to mohl udělat?! A já hloupá mu tak věřila...." Řekla smutně. Kdyby tady nebyl Allan, tak už dávno brečí. Odtáhla se od něj.
"Půjdu se okoupat." Řekla a odešla do koupelny. Napustila si horkou vanu s bublinkama. Sundala ze sebe večerní šaty a hodila je na zem. Vlezla do vany. Už se cítila mnohem líp a uvolněně. Zamyslela se nad tím, co se ten večer vlastně stalo. Allan šel na záchod, musel vyslechnout rozhovor mezi Rachel a Rickem o tom, že je namyšlená a nedokáže se postarat o Olívii, pak se Allan vrátil, měl odřenou ruku od rány, kterou dal Rickovi. Ona se rozčílila a vletěla za Rickem, jednu mu vlepila a začala na něj taky řvát. Allan ji odtáhl domů a Rachel zase Ricka. Nechápala, jak to jenom Rick mohl vůbecf říct... Tolik mu věřila. Nechtěla ho ztratit, ale už se asi stalo....

První natáčecí den

Všichni se sešli na place, jenom Amy tady nebyla. Všichni na ni čekali. Vtom rozrazila dveře.
"Pardon... Omlouvám se, že jdu pozdě, ale musela jsem ještě nakrmit Olívii a zavést do školky. Někdo se o ni postarat musí a já to dělám ráda, i když ně všichni si to myslí. Šlehla nenávistný pohled na Ricka. Ten jen pevně stiskl zuby a pěsti, aby se tady nerozkřikl.
"Takže fajn... Jsme tady všichni. Než začneme dáme si ještě pár minut přestávku, protože ještě se mudí doladit nová kamera. Tak chvíli strpení. Amy vzdychla a vyrazila ven. Řekla Bradovi, že až začnou, aby ji zavolala, že jde na čerstvý vzduch.
Sedla si na lavičku před budovou a pozorovala nebe. Dnes bylo hodně oblačno a Amy si představovala, co ji každý mrak připomíná. vtom uslyšela kroky. Otočila se a uviděla Ricka.
"Helen mi řekla, že jsi tady." Řekl, ale zůstal stát tam, kde byl.
"Měli by ji vyrazit. Říkala jsem ji, ať to nikomu neříká." Stále se dívala na mraky.
"Pozval jsem ji za to na kafe." Amy nereagovala. Rick si pomalu sedl vedle ní. Amy se však odsunula dál.
"Moc mě mrzí, jak to včera dopadlo...." Začal Rick. Amy stále nic neříkala. Hypnotizovala mraky.
"Já přesně nevím, co jsem ti udělal, ale..." Nestačil dokončit.
"Jo tak ty nevíš! Tak to je výborný!" Zakřičela a stoupla si. Rick si stoupl taky. Přistoupil k ní.
"Řekni mi, co jsem ti sakra provedl, protože já o ničem nevím!" Zakřičel na ni. Amy zamrazilo. Nikdy by nevěřila, že to zajde až takhle daleko. Myslela si, že spolu mají nádherný vzath a že si můžou věřit...
"Už mi radši nelez na oči Richarde!" Rick to nevydržel. Udělal jeden prudký pohyb, kterým se dostal k Amy a políbil ji. Amy nejdřív nevěděla, co má dělat. Věděla to ale hned v zápětí, když uslyšela Allanův hlas. Trhla sebou. Otočila se a uviděla Allana, jak drží Olívii v náruči.
"Takže tobě nestačí, že Amy pomlouváš, ale ty ji musíš i líbat.... Dávej si na mě pozor." Řekl výhružně. Amy se podívala na Olívii.
"Co se stalo lásko?" Zeptala se a vzala si ji do náruče.
"Spadla ve školce a nechtěla, aby na ni sahala paní učitelka, a tak si vyprosila maminku, viď zlato?" Allan nejdřív políbil Olívii a pak Amy. Vdali se spolu zpět do budovy. Rick se díval za nimi. Věděl, že se muselo něco stát a že Amy asi nikdy mít nebude...

TBC:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama