Právo na lásku Part 6

18. března 2009 v 20:16 | Pavllinka |  Amy/Rick
Právo na lásku Part 6

Užijte si to :-)

Amy vešla do haly. Podívala se, kde je Allan. Seděl v obýváku a telefonoval.
".... dobře. Díky moc. Takže ve 23:00. Spoléhám na vás." Slyšela ještě Amy útržek jeho rozhovoru. Hodila kabelku na pohovku.
"Ahoj miláčku." Otočil se na ni Allan a vzal Amy do náruče. Amy ho políbila.
"S kým jsi to mluvil?" Zeptala se ho Amy. Allan se na ni zadíval.
"Ále... s kamarádem..." Zalhal Allan. Amy zvedla oboí, jak to měla ve zvyku.
"Kamarádovi vykáš?" Zeptala se ho podezíravě. Allan ztuhl.
"To mi jen tak blbnem... Znáš to..." Zsmál se Allan a chtěl už konečně změnit téma.
"Aha... půjdete spolu ven?" Zeptala se ho a zvedla se a odešla do kuchyně.
"No.. tak nějak..." Křikl na ni do kuchyně, kde si připravovala sendvič. Amy se vrátila a pustila televizi. Bylo 22:35... Kdyby Amy tušila, co se stane za 25 minut, takhle vklidu by nebyla...
Vtom se rozezněl domovní zvonek. Byl to Mike. Amy šla otevřít.
"Ahoj Amy.. Měl bych na tebe jdnu prosbu... Jedeme za babičkou do nemocnice a já jsem slíbil Rickovi, že mu tohle zavezu, protože si to zapomněl v šatnách..." Mike ukázal na tašku, kterou držel v ruce. Amy se usmála... Věděla, o co ji požádá.
"Ale já už bych potom nestihl vyzvednout děcka a tak mě napadlo, že bys, možná... Co?" Mike nahodil ten nejroztomilejší úsměv na světě. Amy natáhla ruku a Mike ji dal tašku s věcmi. Amy ji položila na zem.
"Co bych pro tebe neudělala." Řekla Amy a usmála se.
"Díky moc Amy. Ahoj." Zavřel za sebou dveře. Bylo 22:48...
"Allane? Zajedu ještě za Richardem. Zapomněl si tašku v šatnách. Měl mu ji zavést Mike, ale ten má už něco jiného. Za chvíli jsem zpět." Řekla Amy, popadla klíče od auta a vyrazila.
Allan nestihl vůbec nic říct. Věděl, co se stane...

.................

Amy vystoupila z auta. Podívala se na Rickův dům, ale všude bylo zhasnuto. Třeba jen relaxuje. Pomyslela si a zazvonila. Dlouho se nic nedělo a tak to Amy vzdala a zamířila k autu. Vtom se prudce otevřeli dveře a v nich stál Rick... Stále ve špatném stavu.
"Am... Co tady chceš?" Zeptal se ji hrubě. Bylo 22:56...
"Ricku... Já... já..." Amy nevěděla, co má říct, když uviděla jeho obličej. Vybavila se jí jejich hádka.
"No?" Pobídl ji otráveně. Před domem najednou zastavilo auto. Amy i Rick sebou trhli. Z dodávky vyskákali dva muži. Když ale uviděli Amy, zarazili se. Nikdo nevěděl, co se děje. Ale řidič dodávky to věděl. Vyskočil z auta, chytl okamžitě Amy za ruce, takže se nemohla hnout a ostatní už věděli, co mají dělat. Jeden do Ricka kopl, takže se odporoučel k zemi, a druhý ho začal mlátit.
"Proboha!! Přestaňte!!!" Křičela Amy, ale schytala facku. Cloumala sebou, ale chlap měl silné sevření. Amy ho kopla do nohy. Ani tohle nezabralo.
"Hele kočičko! Jednou sis nás zaplatila s tvým manžílkem, tak se dívej!" Zakřičel ji do ucha chlápek, co ji držel. Amy vůbec nechápala, o čem mluví. Doufala, že za chvíli uslyší zvonek budíku, ale nestalo se tak. Byla už natolik rozčílená, že ho znovu kopla do kolene. Chlap se s bolestí zkácel k zemi. Amy vystartovala k Rickovi. Už jen bezvládně ležel na zemi. Začala kopat ostatní muže a těm se už jejich práce zdála dostatečná a radši už zmizeli.
"Ale balík za to byl slušnej!" Zařval na ni ještě ten řidič, než odjeli. Amy pomalu a opatrně otočila Ricka, který ležel tváří k zemi. Pravděpodobně měl zlomený nos, ruku, nohu a pár žeber.
"Proboha!" Amy začala brečet. Za všechno mohla ona.... Všechno zničila. Ublížila Rickovi, málem umřel a teď je v bídném stavu. Neměl doma žádnou oporu... Byl sám, zatímco Amy si tak užívala se svým manželem a dcerou. Tolik mu ukřivdila.
"Ricku!! Zlato!! Jak je ti?" Amy ho hladila po zmrzačené tváři. Vzpomněla si na natáčení dílu Osamění, kdy Rick hrál, že má zlomené žebro a ona si na něho lehla... Smáli se tomu, že někdo může ležet na někom, kdo má zlomené žebro. Přála si, aby to bylo stejné. Amy rychle zavolala záchranku... Do smrti si to neodpustí.

....................

Domem se rozdrnčel telefon. Allan natáhl ruku z pohovky.
"Haló?" Ozval se. Bylo mu divné, kdo v tuhle dobu mohl volat.
"Práce byla vykonána, ale byla tam i vaše manželka, ale o tu jsme se taky postarali, takže nedělala žádné problémy..." Řekl už tak známý hlas. Allan se usmál. Stačilo už jen vymyslet, jak to Amy vysvětlí.
"Dobře... Peníze by už měli být na účtu. Jsem vám do smrti vděčný." Řekl Allan a zavěsil. Byl strašně šťastný. Vyšel mu plán a Amy teď bude s ním a nemusí se bát, že by se při natáčení něco stalo....

V nemocnici

Amy seděla na židli a čekala... Už hodinu... Byla to strašná muka! Cítila se hrozně provinnile. Vtom se konečně otevřeli dveře. Vyšel doktor a Amy k němu vystřelila.
"Jak je mu?" Zeptala se ho se slzami v očích. Doktor ji chytl za ruku. Amy se celá třásla.
"Posaďte se." Vybídl ji a ukázal na židli. Společně se posadili.
"No... Má zlomené tři žebra, ruku, nohu a nos jsme mu už zpravili. Ale má velké bolesti." Amy zadržela dech. Skryla obličej do dlaní a začala brečet. Doktor ji hladil po zádech.
"Ale můžete za ním jít." Amy vzhlédla. Pokusila se usmát, ale byl z toho jen škleb.
"A.. a bude... bude mě vnímat?" Zeptala se ho. Doktor přikývl. Zavedl ji za Rickem. Amy pomalu přistoupila k nemu. Všude pípaly přístroje. Podívala se na něho. Modřiny po celém obličeji... Amy to mučilo. Sedla si na jeho postel a opatrně ho chytla za ruku. Hladila ho a po chvílli ji stiskl ruku. Amy se na něho podívala.
"Am..." Bolestně zašeptal. Amy se kousla do rtu...
"Šššš.... Jsem tady..." Konejšila ho. Rick otevřel oči. Viděl trochu rozmazaně.
"Allan... On..." Amy začala opět brečet.
"Já... je mi to moc líto Ricku...." Vzlykala. Rick nechápal.
"Ty za nic přece nemůžeš." Řekl a upřeně se podíval na Amy.
"Na té chodbě jsem řekl, že tě miluji, Allan pak za tebou přišel a začal ti říkat všechny ty lži... Chtěl nás dostat od sebe..." Amy nevěřila vlastním uším... Allan? A udělal by tohle? Ale přece i ti muži pořád říkali něco o Allanovi a o placení... Vtom to Amy došlo... A když je teď Rick takhle indisponován... Blesklo hlavou Amy...
"Ricku! Víš, co znamená, když jsi takhle nemocný!" Zděsila se Amy a až teď ji to všechno došlo... Allan byl tak krutý a surový! Snažil se Amy odtrhnout od Ricka, Ricka zbavit práce! Málem ho zabil!!
"Brad mě nahradí někým jiným..." Rick se podíval na svou ruku. Šíleně ho bolela.
"Jestli nebudeš hrát ty, nebudu hrát ani já!" Rozhodla Amy a podívala se na Ricka.
"Ale Am.. to nemůžeš..." Odporoval Rick..
"Už jsem řekla!" Řekla rozhodně a Rick mlčel. Akorát se usmál, ale hned ho to přešlo, protože ho to bolelo.
"Já.. já.. moc se ti omlouvám Ricku! Nejen za sebe, ale i za Allana! Moc mě to mrzí a byla bych strašně ráda, kdybys nám dokázal odpustit..." Řekla Amy sladkým hlasem a usmála i přes uslzený obličej.
"Am.. ty se mi za nic neomlouvej... To spíš já tobě, když jsem na tebe vyjel, že sis objednala chlapy, aby mě zmlátilli... Ale Allanovi asi nikdy neodpustím.... Ublížil mi... dost..." Řekl posmutněle Rick a přitáhl si k sobě víc Amy. Amy se k němu nahnula a opatrně ho políbila na rty. Jen krátce, ale i tohle mělo velkou váhu. Její horké rty zahřály Rickovi ledové. Amy se zadívala do jeho hlubokých očí, do kterých se tak ráda ponořila, když ji bylo nejhůř, nebo měla nějaké trápení. Vtom si vzpomněla na Allana.
"Ricku? Musím jít ještě něco vyřídit..." Rychle se zvedla a vystřelila z pokoje nadsvětelnou rychlostí.

U Amy doma

Allan ležel na pohovce... Ani se neobtěžoval dojít do ložnice. Amy práskla s dveřmi. Allan sebou škubl a probral se. Vstal z pohovky a zamířil do předsíně.
"Ahoj lásko." Řekl a natáhl se k Amy, že ji políbí. Amy se odtáhla.
"Tu lásku si nech!" Vyštěkla na něho. Allanovi došlo, co se stalo.
"Máš co vysvětlovat!!" Zařvala na něho, až se sklo ve vytrýně zatřepalo.
"Amy... O čem mluvíš?" Dělal nechápavce Allan.
"O čem mluvím?! Sakra Allane!! Rick leží na JIPce a trpí bolestmi, má zlomenou ruku, nohu, nos a tři žebra!! A ty se mě ptáš, o čem mluvím?!" Řvala na něho. Allan se usmál.
"Přece nevěříš, že jsem to celé chtěl já." Řekl úplně v klidu. Amy tohle vytáčelo ještě víc.
"A já snad?! Nikdy bych Rickovi nepřála nic zlýho!!! To jenom ty! Blbče jeden sobeckej!!!" Amy mu vrazila jednu mlaskavou facku, až se Allan odporoučel k zemi. Amy sama nevěděla, kde se v ní tolik síly bere.
"Amy proboha!" Zakřičel na ni. Věděl, že mu už nějaké výmluvy asi stačit nebudou. Amy se na něho podívala nenávistným, zhnuseným a opovržlivým pohledem. Nenáviděla ho... tak moc...
"Proboha co?! Proboha rozvod!" Zakřičela na něj a odešla z domu.
"Když rozvod, tak rozvod... A pořádnej... To se připrav!" Řekl na zavřené dveře Allan a ujišťoval se nahlas, že to Amy jen tak neprojde...

TBC:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama