Právo na lásku Part 8

18. března 2009 v 20:18 | Pavllinka |  Amy/Rick
Právo na lásku Part 9

Nadávat můžete!:-D

Amy tvrdě dopadla na zem. Před očima ji probleskly všechny okamžiky strávené s Rickem. Hlavou prudce dopadla na schod, který dělil kuchyň od obýváku. Tělem ji proběhla tupá bolest, která skončila v hlavě. Myslela si, že je mrtvá... Přála si to. Nechtěla už nic řešit... Nechtěla už nic... V jednom okamžiku ztrácela Olívii, Ricka, práci, přátele, rodinu... Nic neviděla, ale hlavou se ji rozlehl Rickův hlas: "Miluji tě Am." Zavřela oči...

..........................

"Okamžitě CT hlavy a rentgen čelisti!" Křičel na všechny doktor. Chtěl Amy zachránit. Rychlost bylarozhodující. Amy stále byla v bezvědomí.
Vyšetřili ji, udělali ji rentgen. Doktor se podíval na snímky. Zabrtěl hlavou.
"Jestli sama nezabojuje..." Doktor se podíval na svého kolegu. Ten přikývl. Nikdo to nechtěl vyslovit nahlas.
"Doktore?" Ozvala se sestra, která hlídala Amy. Doktoři se k ní obrátili.
"Slyšela jsem od známé, že Richard Dean Anderson leží na vedlejším oddělení...." Doktoří nechápali.
"Když u sebe bude mít někoho blízkého..." Nedořekla sestra, protože doufala, že jim to už došlo. A došlo.
"Dobře. Nejdřív ji ale zašijeme tu ošklivou a děsně vypadající ránu na hlavě a zdrátujeme čelist, aby ji všechno správně srostlo." Rozhodl a každý už věděl, co má dělat. Jeden z doktorů se však ještě ozval.
"Neměli bychom potom, až se probere, zavolat policii? Tohle nevypadá jako když zakopne a spadne na roh od stolu." Všichni přikývli a šli dělat svoji práci.

..........................

Amy už ležela na pokoji. Vedly do ní spousty hadiček a všude pípaly přístroje. Rick, na vozíčku, dojel k její posteli. Podíval se na její stolek. Nic zde nebylo. Allan tady ani jednou nebyl. Rick položil blok s květovanými deskami na ten prázdný stolek a ještě fixu. Věděl totiž, že nebude moct mluvit.
Chytl ji za ruku a políbil ji.
"Am.. co mi to děláš?" Začal Rick. Když mu doktoři řekli, že nevykazuje samostatně žádné životní funkce a že podepsala prohlášení, že nechce být udržována na podpůrných přístrojích, rozhodl se, že to nevzdá. Dopad byl tvrdý, to ano, mohla umřít... Ale to, že zde pořád je, mu dávalo naději.
"Pamatuješ, jak jsme se poprvé setkali, jak jsme si dali pusu na tykání. Naše první noc strávená pod širým nebem, když jsme natáčeli..." Rick se usmál.
"Na Časovou smyčku... Jak jsme hráli spolu a s Christopherem golf. Mike nám podával míčky..." zasnil se Rick a podíval se na ni.
"Ammie...." Tak ji naposled řekla její máma. Bylo to už hodně dávno a Rick to věděl. Najednou ucítil tlak na své ruce. Amy mu stiskla ruku. Rick, kdyby mohl, vstal by a objal ji.
"Amy... Am.. Ammie.." Nevěděl, jak ji má oslovit... Amy zasténala bolestí. Dalo ji to velkou práci, než otevřela oči.
"Am... Lásko moje!" Zavolal na ni. Amy pomalu pootočila hlavu. Vůbec nevěděla, co se stalo. Rickovi vyhrkly slzy.
"Zlato moje!" Rick se pokusil přesednout na její postel. Podařilo se mu to. Amy pořád vypadala jako omráčená. Nevěděla kde je, co se stalo, proč nemůže mluvit a proč má hlavu jako střep. Podívala se na Ricka.
"Máš otřes mozku a zdrátovanou čelist. Nesnaž se mluvit. Donesl jsem ti deník na psaní." Vzal ho ze stolku a podal ji ho. Když se Amy podívala dolů, zamotala se jí hlava. Vzala deník do rukou a dala ho nahoru nad hlavu, aby si ho mohla prohlédnout. Vzala fixu do ruk a naslepo napsala na papír: ALLAN?
Rick se na to podíval. Trochu ho to vyvedlo z míry.
"Jako jestli ti to udělal Allan?" Amy kývla.
"To nevím Am... Ty si nic nepamatuješ?" Amy zavřela oči. Snažila se vzpomenout.
--Byla v dětském pokoji, slova si nevybavovala a nepamatovala. Šla do kuchyně, vzala si sklenici vody, přišel Allan, Amy pustila sklenici, rozpřáhl se a pak černo...--
Amy sebou trhla. Prudce otevřela oči, které se leskly.
"Co se stalo?" Zeptal se vyděšeně Rick. Amy znova uchopila fixu a napsala: ALLAN-POLICIE. Věděla, jaké to bude mít naslédky... domácí násilí... vězení... Amy se podívala na Ricka, který se pracně doklopýtal na vozík a zvedl sluchátko.
"Sestro? Amy se probrala.. a.... zavolejte policii..." Řekl Rick a zavěsil. Podíval se na Amy. Brečela.
Za deset minut zde byla policie, primář, ošetřující lékaři a vrchní sestra. S doktorem všechna zranění a následky už sepsali. Teď už stačilo jen "vyslechnout" Amy.
Amy odpovídala na všechny otázky písemně.
"Takže, přejete si, aby váš manžel, Allan Kovacs, byl zadržen a následně dán do vazby?" Byla poslední a rozhodující otázka. Amy se postupně podívala na všechny přítomné. Rick k ní vzhédl. Její oči byly rudé od pláče a leskly se.
ANO! ANO! ANO! Zněla vnitřní odpověď, která kolovala Amy v hlavě.
Spoustě lidí ve svém blízkém okolí ublíží, ale byla pevně rozhodnuta... Vzhlédla k vyšetřujícímu policajtovi a....

TBC...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama