Právo na lásku Part 9

18. března 2009 v 20:20 | Pavllinka |  Amy/Rick
Právo na lásku Part 9
..... vzala fixu, otevřela blok na náhodné stránce a roztřesenou rukou napsala: ANO. Rickovi spadl neuvěřitelně velký kámen ze srdce, Amy začala brečet a policie se spokojila s touto odpovědí, Amy podepsala prohlášení a všichni přítomní se vrátili ke své činnosti, až na Ricka.
Podíval se na ni. Chytl ji za ruku a pevně ji stiskl. Amy se stále dívala do stropu.
"Am..." Zašeptal její jméno. Mírně naklonila hlavu jeho směrem. Rick se na ni bolestně podíval. Naklonil se k ní i přes bolest v noze. Amy se konečně pohnula, když brala do rukou blok. Napsala: DEJ MI CHVILKU. Rick to přečetl, políbil ji na ruku a opřel se zády do vozíku. Ještě jednou se na Amy podíva, ale ona se dívala opačným směrem. Odjel proto na svůj pokoj a vyškrábal se zpátky na postel. Cítil se mizerně a bídně. Bylo mu na nic. Nemohl obejmout Amy, teď, když to tolik potřebovala. Tolik chtěl jít za ní a držet ji, vískat ve vlasech, líbat, vnímat její vůni...

..........................

Před Amyným domem zaparkovalo policejní auto za jediným účelem - odvést Allana do vězení. Vystoupili dva policisté a šli po příchodové cestě k domu. Zazvonili. Čekali pět minut a nikdo neotevíral. Zazvonili znovu. Nic... Jeden policista kývl na druhého a ten vytáhl klíče, které si vzali od Amy. Odemkl a vešli dovnitř. V celém domě bylo hrobové ticho. Mladší policista dal znamení druhímu, že on si bere kuchyni a obávýk a druhý se vydal do ložnice a do koupelny.
George, mladší policista, opatrně procházel po kachličkách. Rozhlížel se všude možně i nemožně. Přešel z kuchyně do obávýku. Podíval se na koženou pohovku. Vše bylo perfektně uklizené. Podíval se na stolek před pohovkou. Stála na něm váza s umělými růžemi a o vázu byla opřená obálka, na které bylo krasopisně napsáno Amy. George se usmál. Přišlo mu hezké, jak Amyn manžel vše přichystal na zítřejší návrat z nemocnice... I když tady už nebude...
Tom, druhý polocista, vešel do ložnice. Huňatý, vínový koberec ladil s postelí, která byla ustlána. Stříbrné lampičky na obou stolcích. Všechno krásně upravené, jakoby tady nikdo ani nespal. Nic zvláštního tady nebylo, a tak se vydal do koupelny. Byla hned naproti. Vzal za kliku, která melodicky zavrzala. Otevřel dveře dokořán a do nosu ho praštil pach... První, co uviděl, byl Allan ležící v kaluži krve na zemi. V ruce měl pistoli.
"Georgi!" Zavolal na svého kolegu. Mezitím vyšel z koupelny a vytáhl mobil. Zavolal na stanici, že Allan Kovacs pravděpodobně spáchal sebevraždu, a aby sem poslali tým.
"Chudák chlap." Podotkl Tom a s naprosto nepřístupným a chladným výrazem ve tváři zavřel dveře. Zavřel dveře nas jeho osudem...

..........................

Amy vstala z postele a šla otevřít okno. Cítila se už o trochu lépe a dnes se chystala navštívit Ricka. Avšak někdo zaklepal na dveře.
"Dále." Zavolala směrem ke dveřím, které se otevřeli. Stáli tam zase dva policisté. Beztak mi jdou říct jen to, že zavřeli Allana. Pomyslela si Amy a pokusila se o úsměv. Policistům moc do smíchu nebylo... Nikdo ji to nechtěl říct...
"Víte...." Začal Tom a pomalu vcházel do pokoje. Amy si mezitím sedla na postel. Tom si odkašlal.
"Když jsme jeli pro vašeho manžela.... No.... víte... on..." Amy se na něho tázavě podívala. Tom se nadechl.
".... spáchal sebevraždu...." Řekl Tom a čekal na Amynu reakci. Amy na ně koukala jak na vrahy... Ne... to by Allan nikdy neudělal... Amy tomu stále nemohla a nechtěla věřit. Marně lapala po dechu... Marně se snažila odpovědět si na otázku proč... Marně hledala pomoc, podporu... Byla v koncích a ztracená ve svých pocitech. Zdřevěněly ji nohy a prsty na rukách... Nemohla se hnout... Nemohla racionálně uvažovat... Nemohla nic... Byla na dně.. Byla bezmocná... Byla... byla vdova... Vdova... Kdyby mohla, vyslovila by to nahlas... Ani to nemohla....
"Máme k vám někoho zavolat?" Vystoupil zezadu George, kterého napadlo, že by teď Amy neměla být sama. Avšak Amy nic nenapsala do bloku... Nepohla se a jen koukala do země... George už však věděl, koho zavolá.

..............................

Rick pomalu vjel do pokoje. Amy ležela na posteli zády k němu. Zastavil se těsně u postele. Pohladil ji po paži. Amy se zachvěla a přitáhla se deku až k bradě. Rick tolik toužil po tom ji obejmout.... Ochraňovat ji... Víc než kdy jindy.
"Ammie..." Řekl do hrobového ticha. Amy se mírně pootočila.
"Amy... Spolu to zvládneme, slyšíš?" Nebylo to až tak poznat, ale Amy mírně pokývala hlavou.
"Mám tě rád a vždycky budu... Budu tady pro tebe, ať se děje co se děje..." Rick ji znovu pohladil. Bude to těžké... Hodně...

O týden později

Rick požádal primáře, aby ho propustili zároveň s Amy. Sádru z ruky mu už sundali, ale na noze ji musel mít ještě dva týdny. Balil si věci, když do pokoje přišla Amy. Svoje věci už měla v tašce a tu držela v ruce. Pro oba přijel Mike. Rick teď bude bydlet u Amy, aby nebyla sama. Už měl zbalelo a oba se vydali dolů za Mikem.
"Ahoj." Zavolal na ně už z dálky. Rick se usmál, ale Amy jen smutně pokývala hlavou. Dali tašky do kufru a nasedli si... oba dozadu.
Po půl hodině jízdy byli před domem. Mike vyndal jejich tašky a Rick vystoupil. Amy stále seděla v autě. Rick otevřel její dveře. Mike mezitím odnesl tašky dovnitř a ujistil se, že krev v kouplně je pryč a všechno je uklizené.
Amy opatrně vystoupila a podívala se na dům, jakoby ho viděla poprvé v životě. Vyšla pomalým, ostýchavým krokem až došla do haly.
"Tašky jsem vám dal do obýváku. Ještě zajedu pro ty tvoje věci Ricku." Řekl Mike a plácl Ricka po zádech.
"Díky Miku.. Moc." Mike zavřel dveře a odjel. Rick se podíval na Amy. Amy se rozhlížela po domě, jako na nějaké prohlídce starobylého zámku. Vešla do obávýku a uviděla vázu s růžemi, které milovala a obálku opřenou o tu vázu. Přistoupila k ní. Rick ji pozoroval z dálky. Podívala se, co je na ní napsáno... Amy.
Pomalu ji otevřela... Nebyla zalepená. V obálce byl dopis napsaný Allanovým rukopisem... Amy došlo, jakým způsobem bude tento dopis napsaný.... Podívala se na Ricka, jestli jí je nablízku, a byl... Zhluboka se nadechla a začala číst...

A co se tam dočetla se dozvíte příště :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama