Ztraceno v čase part III.

2. března 2009 v 19:29 | Tess |  Sam/Jack
ZTRACENO V ČASE part III.Sam nepravidelně dýchala …nemohla pochopit co se to tu děje.Tlupa vojáku s kulomety se přiřítila k Sam.
"Ruce za záda" zahřměl jeden z nich.Sam neochotně poslechla.Do prostoru brány se vřítil Daniel s Gen.Hammondem.Sam vrhla nechápaví pohled na Dannyho.
"Co se to tady, děje Danieli??"Ten na ní však koukal se zmatením.
"Promiňte madam…"řekl Danny."Zřejmě jste si mě s někým spletla….a jakože znáte moje jméno???"Sam se mírně uchechtla.
"Dobrej fór Danny .."řekla s pobavením Samantha a obrátila se na Hammonda.
"Generále…mohli byste jím říct, aby mě pustili?"Hammond se tvářil nepříčetně.
"To nemohl slečno…."odpověděl klidně."A nejsem gen. Ale plukovník."Sam ta slova zarazila.Voják co jí držel ruce jí zmáčkl pevněji.
"Au…"vykřikla Sam a chtěla mu pěkně vynadat když v tom se ozvalo cvaknutí a do místnosti vešel nějaký muž.Sam si ho nejdříve nevšimla ale potom, když vystoupil ze stínu upoutal její pozornost.Zalapala po dechu.Generál Jack O'Neill stál přímo proti ní.
"Promiňte pane…"řekl Jack k Hammondovi.."Byl jsem ve spr…"nestihl doříct protože pohlédl na Sam.Z úst se mu vydralo jen jakési ,Woow.
Sam se začali podlamovat kolena.
"Generále"špitla.Jack na ní vrhl pobavený pohled.
"Jesli myslíte mě….tak já jsem bohužel zatím.."pohlédl na Hammonda.
"…jenom podplukovník."O Sam se pokoušeli mrákoty.
"Néé….alternativní realita…znovu né….."zahučela Sam…náhle se jí však zatočila hlava a tvrdě dopadla na rampu a omdlela.Všichni se k ní okamžitě vrhli…Jack jako první.Podepřel jí hlavu.
"Kdo to je pane??"zeptal se Hammonda který byl po jeho levé ruce.
"Nemám ponětí…O'Neille "řekl Hammond.Jack koukl na Dannyho.Ten zakroutil hlavou.Znovu se zadíval na ni zadíval.
"Ať je to kdo chce"řekl zasněně Jack."Je to ta nejhezčí ženská co jsem kdy viděl…a že jsem jich viděl už dost."Několik příslušníků SGC se uchechtlo.
"No tak O'Neille"pokáral ho Hammond.
"Vy nikdy nemůžete dát pokoj!!!"Jack se zatvářil ublíženě.
"Tady člověk už ani nemůže nic říct"vztekal se O'Neill mezitím už přišel zdravotník a odnesli Neznámou ženu na ošetřovnu.Hammond se obrátil na Daniela.
"Dr.Jacksone….až se ta slečna probudí zjistíte co je zač a jak se jí podařilo projít bránou… " poručil Hammond.Danny přikývl.Jenže se znovu ozval Jack.
"Proč zase Jacksone???"zeptal se ostře.Hammond se zamračil.
"Protože Jacksone umí lépe mluvit s lidmi….vy byste je rovnou zastřelil kdyby vám nic neřekli."O'Neill už se nadechoval že zase něco namítne ale pak si to rozmyslel.Nechtěl mít problémy.Hammond přikývl.A opustil místnost.Jack začal nervózně chodit sem a tam.Danny už to nevydržel.
"Jsem z tebe nervózní…můžeš toho nechat???"Jack poslechl a přestal pobíhat teď si to namířil přímo k Dannymu.
"Hele…"ukázal na něj výhružně prstem.
"Jestli něco zkusíš…."Danny ho s úsměvem přerušil.
"Neboj…není to můj typ.."řekl a bylo vidět že se Jackovi ulevilo.
"Ale musíš uznat že to je kočka…"podotkl Jack.
"To nepopírám"řekl Danny a taky odešel z místnosti.Jack tam ještě chvíli stál a díval se na bránu.,Kdo asi byla ta krásna slečna co prošla bránou?'přemýšlel.Byl připraven to zjistit.,Takovou krásku si nemůžu nechat utíct….'lehce se usmál a vyšel z prostoru bránu přemýšlejíc o té půvabné slečně.******************************************
O pár hodin později……******************************************


Sam otevřela oči.Byla na ošetřovně SGC strašně jí bolela hlava.Pomalu se posadila a rozhlédla se po místnosti.Vše vypadalo stejně jako jindy.Přemýšlela o tom co se dělo než omdlela.Vzpomínala si na ozbrojené vojáky….Daniela….generála Hammonda který nebyl generál…a ještě na Jacka O'Neilla.Z přemýšlení jí vytrhl zvuk otevíraných dveří.Pomalu vzhlédla.Byl to Daniel.Lehce se usmála.Danny si nervózně sedl k ní na postel.
"Hmmm…"začal Danny Sam ho však mávnutím ruky přerušila.
"Danny…víš kdo jsem???"zeptala se zpříma.Zakroutil hlavou.
"Fajn..moje teorie bude zřejmě správná…"podotkla Sam.Danny se tvářil nechápavě.
"Takže…"pokračovala.
"Já jsem plukovník Samantha Carterová….SG-1."
"Dr.Daniel Jackson.."podotkl Danny.Sam se usmála.
"Já vím…."a chtěla ještě něco dodat Danny jí však chytil za ruku…To jí zřejmě vyvedlo z míry.
"Jak jste se sem dostala..Samantho?? "zeptal se jí.
"Bránou…..i když jsem netušila že brána má takovou schopnost....takhle přenést na nějaké cizí planety to ano…ale že umí i tohle..to jsem netušila..minule jsme , přesněji řečeno ty..,použili k přesunu zrcadlo."Danny se v tom zřejmě začal ztrácet.
"Moment"kroutil hlavou Danny.
"Řekla jste na cizí planety?"Sam se uchechtla.
"Jo….jsou jich stovky v celém vesmíru….tisíce hvězdných bran…ale Danny ti děláš jako bys to nikdy neslyšel??"otázala se ho.Danny neodpověděl.Jen se snažil pobrat co mu právě Sam řekla.
"Danny….co ti říká pojem alternativní realita???"vybafla na něj po krátké odmlce.Danny div nespadl z postele jak ho ta otázka zaskočila..
"Alternaaatiivní…realita….to jako paralelní svět..jiná dimenze a tak???? "Danny se podrbal na čele.
"Existuje spoust teorií…svět by měl mít několik takových realit…hmmm…jak to souvisí s vámi...Samantho??"Sam vydechla.
"Já jsem právě v jedné alternativní realitě…"Danny se na ní vyděšeně podíval.
"Jsem z jiného světa…..tenhle přesun z dimenze do dimenze jsme už zkoušeli několikrát….ty jsi byl první"při těchto slovech Dannyho zamrazilo.
"Ale nikdy se nám nepovedl přesun skrz bránu…."pohlédla na Dannyho a viděla jeho nedůvěru.Chápavě se usmála a na ruku kterou stále ještě Danny držel přiložila i druhou.
"Danieli….musíš mi věřit…vím že je to těžké…ale snaž se to pochopit…."Danny pomalu kýval hlavou.Náhle si prudce stoupl a otočil se na sestru.
"Může ta slečna opustit ošetřovnu..? "zeptal se sestry.Ta přikývla.
"Fajn…takže.."otočil se zpátky na Samanthu….
"Věřím vám…oblečte se a za deset minut pro vás přijdu."prohlásil Danny a než stihla Sam zareagovat Danny už byl pryč.
"Jo…"zajásala Sam a vyhrabala se z postele.Vedle na židli leželi její šaty.Začala se do nich soukat………
O deset minut později už spolu s Danielem procházeli chodbou SGC…a nenašli byste okamžik aby se po Sam neohlédl nějaký důstojník…a neutrousil nějakou lichotku na Samin účet……Šli asi pět minut až dorazili před dveře zasedačky.Sam se obrátila k Dannymu.
"Proč jdeme sem???"
"Uvidíte…"odpověděl a otevřel dveře…Sam pomalu vstoupila.
Vypadalo to tu úplně stejně….Tedy až na jednu určitou osobu…Jack seděl přímo naproti dveřím a když Sam vstoupil okamžitě si stoupl… všichni ho poté následovali.Vypadalo to dost komicky a tak se Sam neubránila úšklebku.
"Proč všichni stojíte v pozoru?? "zeptala se Samantha.Jack se okamžitě chopil odpovědi.
"Jste nejvyšší důstojník v této místnosti " a ukázal na Saminu bundu kde byli hvězdičky… "Ve škole nás učili že každého s větším počtem hvězdiček musíme uctívat jako boha…."recitoval O'Neill a jeho hnědé oči se jen blýskali.Hammond ho náhle přerušil.
"To stačí..O'Neille…plukovník Carterová tu nebude poslouchat vaše pitomé výlevy…".Při těchto slovech Jack udělal hlubokou poklonu směrem k Sam.
"Madam…prosím za prominutí…. Že musíte poslouchat mé pitomé výlevy….omlouvám se….krásná slečno " řekl Jack a Sam jen tak tak zadržovala smích.Věděla že to není její Jack ale stejně jí dokázal rozesmát.Pak si ale zase vzpomněla na na ty děsivé události a ihned zvážněla.
"Tak co kdybychom začali.. …."navrhl Daniel.Jack vrhl směrem k němu znuděný pohled.A ještě jednou jukl na Sam a věnoval jí jeden svůdný pohled.Sam byla celá nesvá ale aniž by to chtěla pohled mu oplatila.Jack si spokojeně sedl a začal se točit dokola na své židli.
"Tak co pro nás máte Dr.Jacksone "ujal se slova Hammond.Danny se obrátil směrem k Sam.
"Slečno Carterová….řekněte jim vše co jste říkala mě..když jsme šli pochodbě."Sam přikývla,
posadila se na židli a začali mluvit.***************************************
Jack si hrál se svou propiskou.Samantha stále ještě mluvila.Popisovala nějaké symboly…hvězdy…alternativní…blázince…atd.Jack jí moc neposlouchal.Svou pozornost věnoval podrobnému průzkumu objektu.Klouzal pohledem od shora až dolů…..byl to moc hezký pohled …pomyslel si Jack.Nejednou se v místnosti rozhostilo ticho.Sam skončila svou přednášku a všichni byli zjevně vyvedeni z míry….
"A pro nás to znamená co??"zeptal se Jack…který vůbec neměl ponětí o čem to vykládala protože měl mnohem lepší věci na práci než poslouchání.Sam vzdychla.
"Vy se nikdy nezměníte…gen.."zarazila se.
"Pluk…no to je jedno…."vzdala to Sam.Slova se chopil Daniel.
"Pro nás to znamená….že jsem měl pravdu…o těch hvězdách..ale nepodařilo se mi rozluštit sedmý symbol "koukl na Sam.Ta se natáhla pro kousek papíru a perem napsala symbol pro zemi…Danny fascinovaně přihlížel…když se trochu vzpamatoval obrátil se na Hammonda. "Pane měli bychom na tu planetu…"koukl na Sam.
"Jak jste to říkala??
"Abydos"odpověděl Sam…,Oni jsou nějací mimo…sakra co je to za realitu….neznají bránu…symboly… ale to už jsem někdy…zažila!!!!přemýšlela Sam…z přemýšlení jí vytrhl hlas Hammonda.
"Ještě dnes na ty souřadnice…."ukázal na papír se symboly které Sam předtím napsala
..pošleme sondu…zatím rozchod.."řekl Hammond a všichni se začali rozcházet.Sam už se taky zvedala…Nejednou se jí za zády ozval Jack….ktrý už byl u dvří…
"Ahoj krásko…"utrousil a sešel ze schodů…..Sam se lehce usmála a zabouchla dveře zasedačky…..
Za pár hodin byla vyslána sonda a byly zjištěny příznivé podmínky pro život na planetě Abydos….
*******************************************Probíhali přípravy na první průchod bránou.Sam jim všem pověděla jak se mají při prvním průchodu bránou chovat.Svěřila taky Hammondovi informace o SG týmech a tak bylo jasné že se co nevidět uskuteční první akce…..Sam vůbec neměla ponětí jak se dostane zpátky domů…nevěděla ani co se děje se Samanthou z této reality….nevěděla nic….ale vše tu na ní působilo jakýmsi ozdravným účinkem….*********************************************
…o dva dny později


"Pátý symbol zadán….."ozvalo se z mikrofonu.Sam seděla nahoře v řídící místnosti a čekala na spuštění brány.Podívala se dolů…Kousek od rampy stál podplukovník O'Neill, Daniel, Kowalski a spousta dalších příslušníků SGC…..Sam chtěla jít s nimi ale Hammond jí zřejmě ještě úplně nevěřil…a tak jí zanechal u počítače v řídící místnosti…
"Sedmý symbol zadán"ozvalo se a brána se aktivovala.Sam se tahle věc nikdy neokouká.Vrhla pobavený pohled dolů….Všichni co měli zanedlouho projít bránou vypadali jako když jdou na smrt.Kromě Jacka který jenom zářil.Sam se naklonila k mikrofonu.
"Danny…máš ty symboly???"Danny který stál dole sáhl do kapsy a zamával papírem.
"Fajn…."kývla Sam….
"Hodně štěstí…"Celý tým se pomalu vydal směrem k bráně.Sam zavzpomínala jaké to bylo když ona poprvé prošla bránou…Jak do ní Jack tak nehezky strčil.Podívala se dolů…Skoro všichni už prošli až na Jacka a nějaké dva civilisty…..Jack pohlédl nahoru na Sam.Věnoval jí jeden svůdný pohled a posla jí pusu jako to dělávají malé děti svým maminkám.Sam se pousmála a Jack prošel bránou.Brána se deaktivovala…..
"No…"řekla vítězoslavně Sam…
"A je to….."Dala nohy na stůl a ruce za hlavu.
"Madam…"ozval se nějaký seržant za ní a podával jí noviny…Sam si je ihned vzala…
"Díky…tak se kouknem co se děje v jiné realitě "řekla s pobavením a rozložila noviny na titulní straně psali o bombě v metru.
"Pche…"uchechtla se Sam….a otočila
"Oni si snad nedají pokoj ani v téhle re…"náhle se zarazila.S bleskovou rychlostí otočila stránku zpátky a koukla se do pravého horního rohu……Zalapala po dechu…stálo tam tučným písmem napsáno 19.února 1995……


"Co to …."vydechla Sam…"Já jsem v min…."náhle se celou místností rozlehl zvuk alarmu……Mimozemská aktivace …..
"Jack…"vydechla Sam a rozeběhla se k prostoru brány….


TO BE CONTINUED
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vejuska vejuska | E-mail | Web | 2. března 2009 v 19:33 | Reagovat

ahoj´..mas hezky blog kdyz neco budes chtit treba email na nejakou celebritu řekni:-)A PLSSSS..jukni na muj blog a pridej mi komentar diks treba na felicity huffman nebo evu longoria!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama